Воротнівський храм з понад двохсотлітньою історією відзначив престольне свято

Дата: 25.09.2020 10:05

21 вересня престольний празник святкувала парафія храму Різдва Пресвятої Богородиці в селі Воротнів. Спільними зусиллями небайдужих людей прикрасили церкву та територію подвір'я, щоб додати гарного настрою кожному. Радість храмового свята розділили священики з сусідніх парафій.

Цьогорічне святкування було особливим, адже виповнилося 235 років з часу заснування церкви.

Вона була побудована в 1785 році на кошти поміщиці Магдалени Кучинської та подарована нею місцевим селянам. Спочатку будувалася як уніатська, греко-католицька, і лише за третім поділом Польщі стала православною. Одночасно з храмом була зведена окрема дзвіниця.

Різдво-Богородична церква в селі Воротнів є пам’яткою архітектури національного значення, за весь період існування була й донині залишається постійно діючим. Парафіяни  пишаються, що мають такий величний храм з понад двохсотлітньою історією.

А ще древня релігійна споруда далекого 1960-го року «впала в око» радянським кіношникам, які шукали місце для зйомок фільму «Сліпий музикант» за повістю Володимира Короленка. Старовинна церква стала «дійовою особою» сцен, відзнятих на Волині. У кінострічці грали ролі не лише відомі актори, а й місцеві жителі. Вони були задіяні в масовках та епізодах.

ФОТО з соціальних мереж.