На Бориса і Гліба в Романові відзначили престольне свято

Дата: 07.08.2020 09:01

«Епіцентром» важливої події було вчора село Романів. У храмі, названому на честь князів страстотерпців Бориса і Гліба, святкували храмовий празник.

Церква в Романові – це ще одна культова споруда на території Підгайцівської ОТГ. В період нової історії в селі була мурована уніатська церква, яку пізніше розвалили, а на тому місці поставили залізний хрест з огорожею. В 1885 році на кошти прихожан  на камяному фундаменті була збудована деревяна церква святих мучеників Бориса і Гліба.

Романівський Свято-Борисо-Глібський храм є памяткою архітектури місцевого значення. Наразі настоятелем є протоієрей Роман Нестер.

Святкову Божественну літургію очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Владика вперше відвідав парафію. Рік тому релігійна громада виявила бажання перейти до української Церкви.

Архієрей нагородив благословенним грамотами активних жертводавців та парафіян. Радість престольного свята з романівцями розділив Підгайцівський сільський голова Юрій Семенюк.