Луцький міськрайонний відділ управління ДСНС України у Волинській області закликає населення та суб’єктів господарської діяльності дотримуватися пожежної безпеки під час збирання урожаю.

 

Пора жнив – це пожежонебезпечний період, під час якого суха спекотна погода, працююча зернозбиральна техніка, людська недбалість та безвідповідальність створюють загрозливу обстановку. Загальновідомо, що в цей напружений час найменша необережність з вогнем поблизу хлібних масивів, така як непогашений недопалок, або іскра від сільськогосподарської машини може призвести до пожежі.

 

Під час жнивних кампаній 2014-2019 років на території Волинської області зареєстровано 14 пожеж на хлібних масивах сільськогосподарських підприємств, внаслідок яких знищено понад 120 га зернових культур на корні та завдано матеріальних збитків на суму 1 мільйон 700 тисяч гривень. Протягом цього ж періоду виникло сім пожеж на складах груби кормів, внаслідок яких знищено 800 тонн грубих кормів та завдано матеріальних збитків на суму 1 мільйон гривень. Також у 2014-2019 роках зареєстровано 11 пожеж на транспортних засобах, задіяних до збирання врожаю (5 комбайнів, 6 тракторів).

Зокрема, у Луцькому районі у 2019 році під час жнив виникло 6 пожеж (1 пожежа зернових культур та 5 стерні).  

 

Наразі в Луцькому районі триває кампанія зі збирання врожаю. Головним завданням в цей період є не допустити виникнення пожеж на зернових полях, технічних засобах та місцях складування грубих кормів. Гасіння вогню в полі вимагає значних матеріальних засобів та людських ресурсів.