Останнього весняного місяця у Підгайцівській ОТГ тривало «дистанційне» життя, до якого змусила пристосовуватися світова пандемія COVID-19.

 

Продовжувалася робота з надання допомоги під час карантину вразливим верствам населення. Продуктові набори від благодійників та Підгайцівської сільської ради отримали сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах, родини, в яких виховують діток з особливими потребами, одинокі пенсіонери. Тим, хто нині найбільше потребує підтримки, було вручено понад 100 пакунків з харчами.

 

Тиша панувала біля наших памятних знаків 9 травня. З нагоди Дня пам’яті та примирення, чергової річниці перемоги на нацизмом у Другій світовій війні в селах громади не проводилися традиційні мітинги. Жертв цієї найкривавішої трагедії людства вшанували покладанням квітів «по-тихому» та хвилиною мовчання.

 

Через карантинні обмеження з інтернатних закладів повернулися додому 37 дітей Підгайцівської ОТГ. Перед працівниками відділу соціального захисту, у справах дітей, сім’ та молоді постало завдання відвідати такі сім’ї. Під час рейдів вони перевіряли, чи забезпечені права дитини. Також з батьками були проведені профілактичні бесіди.

 

Під час карантину без урочистої події таки не обійшлося. Указом Президента України звання «Мати-героїня» присвоєно жительці села Підгайці Людмилі Володимирівні Близнюк. Жінку, яка народила десять дітей, привітав Підгайцівський сільський голова Юрій Семенюк, а чиновники Луцького району вручили їй відповідне посвідчення та нагрудний знак.

 

У двох населених пунктах нашої громади здійснено роботи з озеленення. Саджанці китайської павловнії вже приживаються в центрі села Підгайці та на пришкільній території в Крупі. Ця рослина має найвищу швидкість росту в світі і вважається екзотикою в Україні. Втім, придбаний посадковий матеріал адаптований до наших кліматичних умов, зокрема, є морозостійким.

 

Карантин змусив шукати нові формати у відзначенні особливого свята для українців – Дня вишиванки. Бажаючих поділитися світлинами в національному вбранні виявилося немало. 21 травня ми розміщували ці фотографії на Facebook в рамках флешмобу «Я у вишиванці». Надзвичайно велика кількість переглядів та вподобань засвідчила, що мешканці нашої громади зуміли вразити соціальні мережі розмаїттям української вишивки та своїми чудовими образами. Дякуємо усім, хто відгукнувся та взяв участь.

 

З середини березня школярі Підгайцівської ОТГ, як і всієї України, опановували предмети, навчаючись дистанційно. 29 травня так само дистанційно всі заклади загальної середньої освіти нашої громади попрощалися з навчальним роком 2019-2020. Свято останнього дзвоника пройшло в режимі «онлайн». Вчителі, учні, випускники, батьки все, що хотіли, висловили у зворушливих відеороликах, які кожний заклад транслював на своєму сайті, офіційній сторінці чи ютуб-каналі.