У Міністерстві соціальної політики України повідомили про відкриття «гарячої лінії» для постраждалих від домашнього насильства.

  1. Сервіс цілодобово доступний за номером 15-47 або можна телефонувати за номером «102». Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними.

На гарячій лінії «15-47» надаються:

  • юридичні, психологічні та інформаційні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства;
  • психологічна допомога потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям.

За номером «102» поліцейський уповноваженого підрозділу поліції прийме заяву чи повідомлення про факт вчинення домашнього насильства у будь-якій формі та складе протокол про адміністративне порушення.

  1. Якщо Ви стали жертвою домашнього фізичного або сексуального насильства, навіть коли у Вас немає видимих ознак ушкоджень – вирушайте до закладу охорони здоровя, щоб зафіксувати тілесні ушкодження та визначити ступінь їх тяжкості.
  2. У разі вчинення домашнього фізичного насильства бажано негайно звернутися до поліцейського уповноваженого підрозділу поліції для складання письмової заяви про скоєння кримінального правопорушення.