Правду в народі кажуть: що сторона – то й новина. Сьогодні ми збирали цікаві факти про село Крупу. І їх виявилося немало…

Перша писемна згадка відноситься до 1322 року. Назва села походить від того, що в давні часи в цій місцевості знаходилась круподерня, де переробляли зерно на крупу.

Кілька городищ на околицях населеного пункту може свідчити про те, що Крупа в давнину була важливим рубежем оборони.

Сучасне село складається з двох частин – власне, Крупа і Границя. Остання – колишня чеська колонія, яка проіснувала з 1874 по 1947 рік. Про неї нагадує чеський цвинтар, що зберігся й донині.

Теперешнім жителям можна пишатися тим, що у списку першого відомого найдавнішого реєстру українського козацького полку записаний їх земляк – Яцько з Крупи.

Увагу перехожих завжди привертає висока, близько 10 метрів, мурована споруда, яка стоїть на пагорбі, на розгалуженні доріг. Спорудження цього німого свідка історії пов’язують з відходом у XVI столітті князя Острозького з Луцького замку і позначення ним кордону своїх земель ось такими високими стовпами.

Любителям подорожей неподалік Луцька радять зїздити до Дуги Струве в селі Крупа. Це пам’ятка науки і техніки міжнародного значення, яка є об’єктом захисту ЮНЕСКО. Дуга Струве об’єднала 10 країн, адже має протяжність 2820 км. Серед них - і Україна. Саме це унікальне дослідження дозволили вченому Василю Струве точно розрахувати розміри Землі. Пам’ятний знак «Геодезичний пункт Крупа» вбетонований у землю посеред поля, звідки відкривається гарний краєвид. Видно й Луцьк, і частинку Рівненської області водночас.

Одна з вулиць Крупи носить імя Валерія Шиманського – жителя села, який героїчно загинув на війні в Афганістані і був посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки.