Лікарняні під час карантину: особливості видачі та оплати

Дата: 17.03.2020 15:50

В умовах накладення карантину діє особливий порядок видачі листків непрацездатності. Який саме? Поговоримо далі.

Фонд соціального страхування України повідомляє, що в умовах накладення карантину діє особливий порядок  видасі листків непрацездатності, який передбачений розділом 5 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я від 13.11.2001 № 455.

Отримати лікарняний у звязку з відстороненням від роботи під час карантину можуть особи, робота яких повязана з обслуговуванням населення, якщо:

• ці особи були в контакті з інфекційними хворими або є бактеріоносіями;
  • у разі неможливості тимчасового проведення цих осіб за їх згодою на іншу роботу, не повязану з ризиком поширення інфекційних хвороб.

У такому випадку листок непрацездатності видається інфекцірнистом або лікуючим лікарем згідно з висновком лікаря-епідеміолога територіальної СЕС.

Принагідно нагадуємо, що якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана карантином, накладеним органами санітарно-епідеміологічної служби, допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду надається з першого дня за весь час відсутності на роботі з цієї причини.