Правила перебування дітей на карантині

Дата: 31.01.2020 15:51

Наразі в школах нашої громади триває карантин. Ми попросили медика розповісти, як потрібно поводитися школярам під час вимушеної перерви в навчанні, щоб не захворіти. Наша співрозмовниця – виконувач обов’язків директора комунального некомерційного підприємства «Підгайцівський центр первинної медико-санітарної допомоги Підгайцівської сільської ради», сімейний лікар Ольга ГУНЬКО.

«Карантин – це захід, вкрай необхідний для запобігання стрімкому поширенню вірусної інфекції, - каже Ольга Ростиславівна. – Але припинення занять в школі зовсім не означає, що це – канікули. Необхідно дотримуватися певних правил, інакше втрачається сенс запровадження.

Під час карантину в звязку з збільшенням захворюваності на грип та ГРВІ рекомендую виконувати наступні правила:

• намагайся не ходити в гості, не відвідувати громадські місця;
  • частіше перебувай на свіжому повітрі;
  • оберігай себе від переохолодження;
  • частіше провітрюй кімнату;
  • частіше мий руки з милом;
  • щоденно їж свіжі овочі (часник, цибулю) й фрукти – вітаміни посилюють захисні сили організму;
  • носити захисну маску потрібно лише хворим, здорових осіб маска не захищає від зараження. Якщо вже є перші симптоми хвороби, зокрема, висока температура, потрібно прийняти жарознижувальні препарати, але не треба кутатися в ковдри. І обовязково слід порадитися з сімейним лікарем, якого ви обрали;
  • користуйся особистим посудом і рушником, якщо вдома хтось хворий на ГРВІ.

Це – неспецифічні методи профілактики. Важливо прислухатися до порад лікарів і вакцинуватися від грипу ще восени. Адже саме вакцинація є надійним способом захистити себе від грипу. Від захворювання на інші вірусні інфекції вакцинація від грипу не захищає.