Пошук

Підтримка людей з інвалідністю: від страхових виплат – до соціальної реабілітації

Дата: 27.11.2019 11:03
Кількість переглядів: 1137

      Щороку 3  грудня у Міжнародний день людей з інвалідністю уся світова спільнота ще раз переосмислює все, що зроблено на підтримку людей з особливими потребами, і консолідує спільні зусилля задля їх гармонійної інтеграції у сучасне суспільство.   

Фото без опису                                                                      

         Сьогодні під страховим захистом Луцького відділення  управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області перебувають 167 інвалідів  внаслідок трудового каліцтва, яким   здійснюються страхові виплати. Серед них 8 інвалідів І групи, 34 інваліди ІІ групи, 125 інвалідів ІІІ групи. Опікується відділення і вирішенням проблем людей з інвалідністю - вимушених переселенців, які тимчасово переселилися з  районів проведення антитерористичної операції.

          Фонд соціального страхування України гарантує зазначеній категорії громадян страхові виплати та забезпечення широким спектром медико-соціальних послуг, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, організацію якісного, вчасного та цілеспрямованого лікування потерпілих внаслідок виробничої травми або професійного захворювання, медичної реабілітації, спрямованої на відновлення порушених чи втрачених функцій організму та відновлення оптимального фізичного і соціального рівня життєдіяльності потерпілих.

          Луцьке відділення Фонду протягом 11 місяців 2019 року профінансувало  щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві  на суму  5,7 млн. грн., страхові  виплати одноразової допомоги потерпілим в разі стійкої втрати професійної працездатності на суму 77,71 тис.  грн. 6 особам та надало медичну та соціальну допомогу на суму 773,84 тис. грн.

            Пріоритетом у роботі Фонду соціального страхування України є реалізація політики Уряду щодо адресності програм соціального захисту населення.  З 2017 року діє новий Порядок відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, головною особливістю якого є надання права потерпілому на виробництві, якому за висновком МСЕК визначено санаторно-курортне лікування, самостійно обирати санаторно-курортний заклад будь-якого регіону країни за своїм вибором, включаючи місцеві санаторії. За 2019 рік Луцьким відділенням Фонду було оздоровлено у санаторно-курортних закладах 19 інвалідів трудового каліцтва на суму 257, 17  тис. грн.

          Обов’язок працівників  Луцького відділення Фонду — допомагати людям, які зазнали травми на виробництві. Допомагати не лише матеріально, а й, насамперед, своєю увагою і чуйністю, добрим словом і конкретною справою.

Фондом соціального страхування України організовується Всеукраїнська спартакіада «Сила духу»,  яка була започаткована у 2013 році й проходить щорічно серед потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у тому числі осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва.

25 червня 2019 року управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області були проведені відбірні регіональні змагання Всеукраїнської спартакіади «Сила духу»,  в яких 54 учасники з різних районів області отримали можливість позмагатись у спортивно – розважальному комплексі «Адреналін СІТІ ». Переможці відбірних змагань взяли участь у фінальних змаганнях Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці « Сила духу » у м. Ужгороді, де вибороли загальнокомандне 5 місце.

 Головною метою таких заходів  є соціальна реабілітація  і створення умов для повернення осіб з інвалідністю до активного життя, залучення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості до проблем потерпілих на виробництві.

          Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю Луцьке відділення Фонду звертається до роботодавців з переконливим проханням проявити в цей день небайдужість та милосердя  до  таких працівників, допомогти матеріально, вселити їм надію на позбавлення  самотності, залучення до активного способу життя, на відновлення працездатності та здоров’я в цілому.

         З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю  Луцьке відділення Фонду засвідчує свою повагу та захоплення, бажає людям з інвалідністю міцного здоров’я, оптимізму і впевненості в своїх силах, незламного духу, спокою і добра у серці, родинного затишку, заслуженої шани і вдячності людей. Запевняємо, що працівники Луцького  відділення Фонду і надалі будуть робити все можливе, щоб  інваліди  праці якнайбільше залучалися до активного способу  життя, отримували  постійну та гідну допомогу   у моральній, фізичній і соціальній реабілітації.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних