Комунальне підприємство пояснило, чому необхідно підвищувати тарифи

Дата: 04.09.2019 11:00

Комунальне  підприємство при Підгайцівській сільській раді ПОВІДОМЛЯЄ!!!

На виконання вимог припису сектора контролю за регульованими цінами Головного Управління Держпродспоживслужби у Волинській області від 12.07.2019 №13 про виконання законних вимог щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних (регульованих) цін, з метою виконання вимог Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги», зобов’язано провести перерахунок (коригування) тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, яким передбачено встановлення таких тарифів не нижче економічно - обґрунтованих витрат в собівартості цих послуг та інвестиційної складової.

Державна політика у сфері житлово-комунальних послуг відповідно до статті 2 Закону про ЖКП базується на принципах забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги, на умовах самофінансування та досягнення рівня економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, а також регулювання цін/тарифів на житлово-комунальні послуги.

Встановлення економічно обґрунтованих тарифів на водопостачання і водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) на рівні, який покриває всі витрати в собівартості цих послуг, є вимогою чинного законодавства України, яким визначено, що державна політика у сфері житлово-комунальних послуг базується на принципах досягнення рівня економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, тарифи на комунальні послуги суб’єктів природних монополій та суб’єктів господарювання на суміжних ринках повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих планованих витрат на їх виробництво.

Встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво не допускається.

У разі зміни протягом строку дії тарифів на водопостачання і водовідведення, а також на поводження з побутовими відходами, обсягу окремих витрат, пов’язаних із провадженням ліцензованої діяльності та наданням комунальних послуг, з причин, що не залежать від ліцензіата (суб’єкта господарювання), зокрема збільшення або зменшення податків і зборів (обов’язкових платежів), мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, орендної плати та амортизації, підвищення або зниження цін і тарифів на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси, зміни обсягу фінансових витрат, складової частини планованого прибутку, у тому числі внаслідок зміни курсу валют за наявності в ліцензіата кредитних зобов’язань перед міжнародними фінансовими організаціями, може проводитися коригування тарифів.

Враховуючи наведені вище обставини, доводимо до відома, що останній перегляд тарифу по водопостачанню здійснювався в 2014 році, тариф по водовідведенню і вивозу сміття – у липні 2017 року, що є нижче розміру економічно – обгунтованих витрат на їх виробництво чи транспортування, та унеможливлює комунальним підприємством провадити господарську діяльність на рівні самоокупності/рентабельності, а особливо, прибутковості!!!