В Україні прогнозують ризик виникнення спалаху дифтерії. Експерти прийшли до такого висновку з огляду на вкрай низький рівень охоплення щепленнями від цієї інфекції. Вакциновані лише 70 % дітей, дорослих – ще менше. Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Дифтерія – страшніша за кір, адже смертність набагато вища. За статистикою, з тисячі хворих помирає від 50 до 100 людей. Єдиний спосіб захиститися – зробити щеплення. Пацієнтам слід вакцинуватися до вересня, оскільки з початком навчального року кількість випадків  захворювання на інфекційні недуги зростає. Отже, ризик виникнення спалаху підвищується.

«Підіть до  сімейного лікаря, перевірте, коли ви востаннє вакцинувалися і за потреби  - зробіть щеплення», - закликає виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я  України Уляна Супрун.

Як  повідомляють на сайті, зараз в усіх областях України є якісні, безоплатні вакцини для щеплень і дітям, і дорослим. Їх закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у провідних виробників світу. Якщо у вашому медичному закладі кажуть, що вакцини немає, зверніться до керівника  закладу охорони здоров’я або Департаменту охорони здоров’я.