Уже недалечко червоне яєчко
На порозі одного з найвеличніших християнських свят - Воскресіння Господнього, учні початкової ланки Лищенської школи вчилися різними способами прикрашати Великодні яйця.
Зокрема, учні 2-Б класу опановували техніку декупаж. А це – метод декорування яєчок шляхом приклеювання на них різноманітних мотивів і зображень, вирізаних з паперових серветок. Простота стилю додавали дітям наснаги та бажання творити.
На уроці трудового навчання "Писанка - символ життя" учні 4-Б класу виготовляли писанки з фетру та дізналися деякі історичні факти про цей невід’ємний атрибут святкування Пасхи, і що писанка i крашанка - не одне й те ж саме. Крашанки з'явилися набагато пiзнiше вiд писанок. Крашанки варять, однотонно фарбують і ними можуть грати дiти.
Писанки - нiколи не варять, аби не вбивати живу силу зародка. Писанок не їдять!!! Їх освячують й зберiгають, як священний оберіг, до самої смертi. Уживають тільки крашанки й дряпанки.
Учні 2-А класу продовжили традицію розпису писанки і зробили на уроці крапанку, а також почули легенду про її походження.
На Гуцульщині оповідають, що Діва Марія писала писанки і дарувала їх Пілатові, щоб той змилувався над її Сином. Беручи до рук яйце, Мати Божа плакала і слізьми обливала свою роботу. І від тих крапаючих сліз з’являлися цятки. Так виникли крапанки.