У «Червоної калини» був ювілей

Дата: 21.03.2019 19:41

10 років виповнилося  знаному  не лише в Луцькому районі, а й у Волинській області народному аматорському хору  «Червона калина» клубу села Крупа. З нагоди вагомої події колектив  дав святковий концерт.

Водночас,  25-річчя творчої діяльності відзначив його керівник   Олександр Галайда. Понад десять  років Олександр Гордійович  керував  створеним ним народним аматорським хором  «Лищани»  будинку культури  села Лище. І ось уже протягом десяти літ працює з  крупівським творчим об’єднанням.

Не  лише рідною  сільською сценою пролягла творча стежина «Червоної калини». За час  існування  колектив  виступав у сусідніх селах, у геріатричній лікарні, призовному пункті, госпіталі інвалідів війни, побував на всіх звітних концертах Луцького  району, дарував новорічні віншування, здійснював музичний супровід  весіль, днів народжень, ювілеїв. Брав участь у фестивалях різного рівня: короваїв  -  у Володимир-Волинському, сала – в Луцьку, міжнародній виставці  «Агро-експо» в Києві, двічі на міжнародному фестивалі «Поліське літо з фольклором», де разом із танцювальним  ансамблем «У ритмі серця»  з Підгаєць представляли нашу країну й неодноразово отримували  похвалу за високий професіоналізм.

Постійне оновлення  репертуару, ріст виконавської майстерності вирізняє «Червону  калину»  з-поміж інших колективів. Свідченням  цьому  є море шанувальників. Адже  на ювілейному  концерті крупівського народного  аматорського хору був аншлаг. У  вінок мистецького дійства «Пісня скликає друзів» свої яскраві  виступи також «вплели»: оркестр Волинського народного хору та  запрошений Народний артист України, великий друг Олександра Галайди – Валерій Маренич.

Тепло привітав колектив Підгайцівський сільський голова Юрій  Семенюк. Він вручив його учасникам подяки.

Згодом вже на іншому творчому заході завідувач сектору культури  Луцької райдержадміністрації Валентина Зінчук нагородила  Олександра Галайду відзнакою сектора. Як сказала чиновниця,  у почесному  званні «Народний», яке носить хор «Червона  калина»,  - заслуга  його  керівника.

До речі, Олександр  Галайда є  професіоналом  не лише на мистецькій  ниві,  а й майстром спорту, срібним призером чемпіонату  України з марафонського бігу (42  км 195 м).